COMISII METODICE

Comisiile metodice şi funcționale  pentru anul şcolar 2017 – 2018

 COMISIA DE EVALUARE ȘI ASIGURAREA CALITATII

  1. Croitoru Diana Victoreta– coordonator
  2. Purcaru Brindusa – membru
  3. Corcacel Adrian Constantin – membru
  4. Pletosu Valentina – membru
  5. Stanciulescu Camelia – membru( sindicat)
  6. Burghelea Oana – membru (părinte)

COMISIA PENTRU CURRICULUM

  1. Leon Ileana– responsabil
  2. Cocos Delia Iuliana– membru
  3. Vrînceanu Mugurel Aurelian – membru

COMISIA DE PREVENIRE ȘI COMBATERE A VIOLENȚEI ÎN MEDIUL ȘCOLAR

  1. Răileanu Emil Haralambie – responsabil
  2. Vrînceanu Mugurel Aurelian -membru
  3. Cacenschi Iulian – membru
  4. Marian Roxana – membru psiholog școlar

 COMISIA DE COMBATERE A ABSENTEISMULUI ȘI ABANDONULUI ȘCOLAR

  1. Ichim Adriana – responsabil
  2. Lificiu Cristina – membru
  3. Bodea Ecaterina– membru

 COMISIA DE PERFECŢIONARE METODICĂ ŞI FORMARE CONTINUA

  1. Răileanu Anca Mirona  – responsabil
  2. David Sava – membru
  3. Castaian Doru Valentin – membru
  4. Cristea Corneliu – membru

COMISIA DE PROMOVARE A IMAGINII ȘCOLII +RELAȚII PUBLICE

  1. Castaian Doru Valentin -responsabil
  2. Hamza Elena – membru
  3. Mihăilescu Ramona – membru
  4. Enache Nistor Daniela Lăcrămioara – membru

COMISIA DE ELABORĂRI PROGRAME SI PROIECTE EUROPENE

  1. Pelin Larisa –responsabil
  2. Ichim Adriana – membru
  3. Toma Claudia – membru
  4.  Răileanu Anca Mirona -membru
  5. Stratulat Anca – membru

COMISIA PENTRU SECURITATE SI SANATATE IN  MUNCA

  1. Roșca Mircea Titi  – președinte
  2. Mester Cătălin Alexandru – secretar
  3. Garabet Elena – membru
  4. Corcăcel Adrian – membru
  5. Donciu Alexandrina – membru
  6. Medicul de Medicina Muncii – Dr. Stan George

COMISIA PENTRU  PSI SITUATII DE URGENTA

  1. Garabet Elena  – responsabil
  2. Păduraru Ion – membru
  3. Conciu Ciprian – membru
  4. Dobrotă Elena Janeta – membru

COMISIA DE ORGANIZARE ŞI SUPRAVEGHERE A SERVICIULUI PE ŞCOALĂ

  1. Cristea Corneliu – responsabil
  2. Giurea Diana Andreea – membru
  3. Necula Mioara – membru

COMISIE INTOCMIRE ORAR

  1. Ușer Marian – responsabil
  2. Vrînceanu Mugurel Aurelian – membru
  3. Giurea Diana Andreea – membru
  4. Andrei Ofelia Vasilica – membru
  5. Enache Nistor Daniela Lăcrămioara – membru

COMISIA DE ÎNVĂŢĂTURĂ ŞI RITMICITATEA NOTĂRII

  1. Pletosu Valentina – responsabil
  2. Raileanu Emil Haralambie – membru
  3. Georgescu Gabriela – membru

 COMISIA DE CONSILIERE ORIENTARE SI ACTIVITATI EXTRASCOLARE

  1. Cășuneanu Panaitiu Aura Valentina –consilier educativ –responsabil
  2. Butucescu Beatrice – membru
  3. Negură Anişoara – membru
  4. Balica Ecaterina – membru
  5. Șoldan Georgeta – membru

 COMISIA  CU ATRIBUȚII ÎN MANAGEMENTUL RISCURILOR

  1. Cacenschi Iulian – responsabil
  2. Scutaru Maria – membru
  3. Matei Valentina – membru
  4. Șefii comisiilor metodice

COMISIA  DE MOBILITATE

  1. Stănciulescu Camelia– responsabil
  2. Vrînceanu Mugurel Aurelian –membru
  3. Șușnea Adina Marta – membru

COMISIA  ÎMPOTRIVA DISCRIMINARII

  1. Castaian Doru Valentin – responsabil
  2. Costescu Mitrela – membru
  3. Corcacel Constantin Adrian – membru

COMISIA DE ACORDARE AJUTOARE BANESTI (burse merit, studiu, performanta, sociale, „200 euro”, „Bani de liceu”)

  1. Rosca Mircea Titi – presedinte (director)
  2. inv.primar Purcaru Brindusa – membru
  3. Castaian Doru Valentin – membru
  4. Scutaru Maria – membru (secretar sef )
  5. Matei Valentina – membru( contabil sef)
  6. Mester Catalin Alexandru – membru( secretar)

 COMISIA PROGRAM  – LAPTE CORN

  1. Trifan Monica Ștefana – Presedinte (director adj.)
  2. Garabet Elena – responsabil
  3. Învățătorii și diriginții claselor I-VIII

COMISIA PENTRU GESTIONAREA SI INTOCMIREA DOCUMENTELOR  ARHIVEI

  1. Roșca Mircea Titi –preşedinte
  2. Scutaru Maria – membru responsabil
  3. Matei Valentina- membru
  4. Meşter Catălin Alexandru – membru
  5. Lificiu Cristina – membru
  6. Dimoftache Cerasela Elena – membru

COMISIA PENTRU CLASELE I – IV

  1. Purcaru Brîndușa – responsabil
  2. Toți profesorii învățământ primar

 COMISIA DIRIGINȚI PENTRU CLASELE V – XII

  1.  Ichim Adriana – responsabil
  2. Toți diriginții claselor V- XII

 COMISIA PENTRU COLECTAREA SELECTIVĂ A DEȘEURILOR

  1.  Garabet Elena – responsabil
  2. Îngrijitorii și mecanicii
  3. Toți diriginții claselor I- XII

 COMISIA DE IGIENĂ

  1. Novac Raul Iulius – responsabil
  2. Leon Ileana – membru
  3. Pădurariu Lenuța – asistentă medicală – membru

 COMISIA DE INVENTARIERE

  1.  Căstăian Doru Valentin – Președinte
  2. Donciu Alexandrina – membru
  3. Milea Lucian – membru

 COMISIA PENTRU ACTUALIZAREA SITE-ULUI ȘCOLII

  1.  Lificiu Cristina – responsabil
  2. Anasia Simona – membru
  3. Necula Mioara – membru

 COMISIA PENTRU OLIMPIADE ȘI CONCURSURI

  1.  Șușnea Adina Marta – responsabil
  2. Șefii de catedră și comisiile metodice

 COMISIA DE EVALUARE A PERSONALULUI NEDIDACTIC

  1.  

 PERSOANĂ RESPONSABILĂ DE SIGILIU (ȘTAMPILĂ)

  1.  Scutaru Maria – secretar șef

 COMISIA DE ÎNCADRARE ȘI SALARIZARE

  1. Roșca Mircea Titi – director
  2. Scutaru Maria – secretar șef
  3. Matei Valentina – contabil șef

 COMISIE SIIIR

  1. Roșca Mircea Titi- președinte
  2. Lificiu Cristina – responsabil SIIIR
  3. Scutaru Maria – membru
  4. Matei Valentina – membru
  5. Garabet Elena – membru
  6. Meșter Cătălin Alexandru – membru
  7. Căstăian Doru Valentin – membru
  8. Hamza Elena – membru

 COMISIA DE ÎNTOCMIRE ȘI TRANSMITEREA SITUAȚIILOR STATISTICE

  1.  Scutaru Maria – responsabil
  2. Meșter Cătălin Alexandru – membru

 COMISIA DE RECUPERARE A MANUALELOR ȘCOLARE

  1.  Dimoftache Cerasela Elena – responsabil
  2. Milea Lucian – membru

 COMISIA PRIMIRE-COMPLETARE-ARHIVARE – ACTE DE STUDII

  1.  Roșca Mircea Titi – responsabil
  2. Scutaru Maria – Secretar Șef
  3. Meșter Cătălin Alexandru – Secretar

 PERSOANĂ RESPONSABILĂ CU ÎNTOCMIREA ȘI COMPLETAREA – REVISAL

  1.  Scutaru Maria- secretar șef

PERSOANĂ DESEMNATĂ MANAGER DE TRASPORT

  1. Scutaru Maria- secretar șef